Başa dön

Takı Bakım Rehberi

Takılarımız etik kaynaklı, en iyi malzemeler kullanılarak üretilmiştir ve günlük kullanım için tasarlanmıştır.

Kullandığımız malzemelere çok önem veriyoruz. Ürünlerimizi günlük hayatın bir parçası olarak tasarladığımız için, günlük kullanıma dayanacak şekilde ürettik. Böylelikle ürününüz bakımını yaptığınız sürece parlamaya devam edecektir.

Bakım Tavsiyesi

Ürünlerimizi sunmadan önce zorlu testlere tabi tutuyoruz. Altın kaplama ve özel koruması sayesinde satın aldığınız ürünleri, uygun şartları sağladıktan sonra uzun süre kullanabilirsiniz.

Takılarınızı kullanırken ürünün neme ve sıvılara uzun süre maruz kalmamasına dikkat edin. Özellikle sert kimyasallar ürünün üst yüzeyinde aşınmalar meydana getirecebileceğinden, kimyasallar ile temas edileceğinde ürünü kuru ve temiz bir yere (mümkünse kendi kutusuna) yerleştirin.

Takıların Temizliği

Takılarınız zaman içinde parlaklığını kaybedebilir ve bu tamamiyle normaldir. Hem gümüş materyalinin doğası gereği hem de çevresel faktörler nedeniyle (kir, vücut sıvıları, toz vs.) zaman içerisinde ürün mat bir görünüme gelebilir.

Takılarınızı ilk günkü haline kavuşturmak için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Aşağıdaki adımları uygulayarak takılarınızın temizliğini yapabilirsiniz.

  • Bir kaba dolduracağınız ılık suya yumuşak formüllü sıvı sabun ekleyin.
  • Sabunlu suyu köpürttükten sonra takılarınızı kabın içine yerleştirin.
  • Bir fırça yardımıyla yumuşak bir şekilde takılarınızın yüzeylerini temizleyin.
  • Temizleme işlemini bitirdikten sonra ürünleri su ile iyice durulayın.
  • Duruladığınız ürünleri üzerinde hiç nem kalmayacak şekilde kurulayın.
  • Kuru bir bez ile takılarınızın yüzeyini iyice ovalayıp kutularına yerleştirin.
  • Bonus: Eğer takılarınızda ufak çizikler meydana geldiyse hakiki deri parçası ile ovalayarak çiziklerin görünümünü azaltabilirsiniz. (Ürüne zarar verecek şekilde sert ovalamaktan kaçının.)

Temizleme adımlarını uyguladıktan sonra ürününüz daha parlak ve göz alıcı hale gelecektir. Bakım önerilerini ve temizlik adımlarını uygulayarak takı koleksiyonunuzu uzun süre ilk günkü gibi koruyabilirsiniz.