Başa dön

Takı Rehberi

3 dakikada okunabilir.

Bu yazımızda sizlerle güvenli takı/mücevher rehberini paylaşmak istiyoruz.

2017 yılından beri takı üretim sektörünün içinde yer alıyoruz ve bir takım durumları bizzat deneyimleyerek öğrendik. Bu yüzden tecrübemizi sizlere takı rehberi yazımızla aktarmak istedik. Böylelikle herhangi bir mağazadan veya siteden güvenle alışveriş yapabileceksiniz.

Öncelikle en risksiz takılardan başlayalım. Değerli madenlerden yapılan bu takılar, altın, platin, rodyum ve 925 ayar gümüşten üretilir ve sağlığınıza herhangi bir şekilde zarar vermez. (Alerjen bir durumun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuzdan bilgi alınız.) Bu madenler üzerinden yıllar hatta asırlar geçse de, değer kaybı yaşamazlar. (Emtia fiyatlarındaki dalgalanmalar hariç tutulmuştur.)

Ama her zaman değerli madenlerden üretilen ürünlere ulaşmak kolay olmayabiliyor. Bu yüzden Tagg İstanbul olarak, gümüşün yanında aslında yarı değerli bir alaşım olan pirinçle de üretim yapıyoruz.

Günümüzde bizim gibi bir çok marka da pirinç, bronz, çelik gibi madenler ile üretim yapmaktadır. Ancak maden kalitesinin yanı sıra  kaplama kalitesi de önem arz etmektedir. Kaplama kalitesi gerçekten çok önemlidir, çünkü zararlı kimyasallar ile temas özellikle bu noktada söz konusu olabiliyor.

-Kaplama Kalitesi-

Kaplamada “Gümüş Kaplama” ibaresi olan ürünleri tavsiye etmiyoruz. Gümüşün yanında ona parlaklık veren ve insan sağlığına zararlı olan “Nikel” elementi de kaplamaya dahil edildiği için, cildinizde bir takım reaksiyonlara neden olabilir.

Gümüş kaplama düşük kalite bir kaplama yöntemidir. Genellikle ucuz takılara uygulanır. Ama bazen altın kaplama takılar da nikel içermektedir. Bunu ancak satıcıya altın kaplama ürünün içinde nikel olup olmadığını sorarak öğrenebilirsiniz. Websitelerinde yayınlanan ürün içeriklerine bakarak da öğrenebilirsiniz. Eğer satın alacağınız markada nikel içermez ibaresi bulunmuyorsa, takı yüksek ihtimal nikel içeriyordur.

Takı üretim sürecinde Tagg İstanbul olarak insan sağlığını her şeyden üstün tutuyoruz. Bu yüzden insan sağlığı için en uygun malzemelerden üretim yapıyoruz. Pirinç ya da Gümüşten elde ettiğimiz parçalarımızı sadece 18 ayar altın (sarı ve beyaz altın) ya da 14 ayar altın (rosegold) ile kaplıyoruz. Böylelikle, tamamen güvenli ve kolay deforme olmayan malzeme ile kaplandığı için kararmıyor. Tende de hernahngi bir iz yapmıyor.

Pirinç madenini en optimum şekilde son ürün haline getirdiğimiz için siz kullanıcılarımıza ulaşılabilir fiyatlarla Tasarımı Ürünleri sunmuş oluyoruz.

Umarız yazımız faydalı olmuştur.

NOT:

Verdiğimiz tüm bilgiler kendi gözlemlerimiz ve görüşlerimiz olup sağlık önerisi olarak algılanmamalıdır. Alerjen durumlar için altın üründen kaynaklı da olsa doktorunuza başvurunuz.